45°F / 36°F

Published 5 years ago

By admin

SRBIJA SRUŠILA DRIM TIM! Utešna pobeda košarkaša nad Amerikom, sledi borba za peto mesto!

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je nacionalni tim Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 94:89 u doigravanju od 5. do 8. mest ana Mundobasketu u Kini.

Srbija je bila bolja od svog rivala i zasluženo slavila u meču koji su mnogi okarakterisali kao “finale pre finala”, iako nijedan od prva dva favorita neće osvojiti medalju.

Briljantan je bio Bogdan Bogdanović, koji je postigao 28 poena, ispratili su ga sjajno i Vladimir Lučić sa 15 kao i Micić i Jović.

Najbolji u reprezentaciji SAD bio je Harison Barns.

Srbija je odigrala najbolju četvrtinu u dosadašnjem toku Mundobasketa. A zatim i jednu od najgorih.

Posle prvih deset minuta košarkaši Srbije su vodili sa neverovatnih 32:7. I kada je izgledalo da su Amerikanci potpuno izgubili konce, uspeli su da se konsoliduju, pogode sve što su šutnuli sa poludistance i približe se na četiri poena zaostatka – pobedili su u drugoj četvrtini rezultatom 33:12.

U trenucima kada je trebalo da se prelomi utakmica, Srbija je bila hrabra i pametna. Bogdanović je odigrao veoma zrelo i čitav tim je pokazao da je prevazišao dva teška poraza

Izgledalo je u jednom trenutku da reprezentativci Srbije šutiraju u bazen, a Amerikanci kroz ključaonicu, ali se utakmica vratila u egal već u drugoj četvrtini.

Čini se da je mogla da bude i veća razlika na poluvremenu, ali je u jednom periodu bilo velikih rotacija na parketu, a Jokić je presedeo na klupi više od 10 minuta.

Drugo poluvreme donelo je neizvesniju igru. Srbija je odlazila na dvocifrenu prednost, ali su se Amerikanci vraćali.

Ipak, u trenucima kada je trebalo da se prelomi utakmica, Srbija je bila hrabra i pametna. Bogdanović je odigrao veoma zrelo i čitav tim je pokazao da je prevazišao dva teška poraza.

U borbi za peto mesto, Srbija će igrati sa pobedniko meča Češka – Poljska.

SRBIJA – SAD 94:89 (32:7, 12:33, 27:28, 23:21)

SRBIJA: Simonović, Bogdanović 28, Bjelica 8, Lučić 15, Raduljica, Birčević, Jokić 9, Milutinov 7, Micić 10, Gudurić, Jović 9, Marjanović 8. Selektor: Aleksandar Đorđević.

SAD: Vajt 2, Mičel 9, Heris 4, Smart, Barns 22, Braun 4, Tejtum, Plamli 2, Tarner 10, Lopez 2, Midlton 16, Voker 18. Selektor: Greg Popović

Izvor: Nedeljnik.rs Foto: FIBA